موزه کوهستان

موزه کوهستان

نام بنا:Castle FIRMIAN

نام معمار:Werner Tscholl

کاربری:موزه کوهنوردی

سال افتتاح:2006 میلادی

قلعه FIRMIANOقلعه ای بزرگ واقع در مرز جنوب غربی بولزانو در کشور ایتالیا قرار دارد. این قلعه از استحکامات نظامی مربوط به سال 945 میلادی است که بر روی تپه ای بین دو شهر بولزانو وAPPIANO واقع شده است.

موقعیت قلعه در شهر بولزانو

در سال 1957 قلعه محل اعتراض گروهی از معترضان به معاهده پاریس و حامی حکومت داخلی تیرول جنوبی که خواستار استقلال از ایتالیا بودند شد. پیش از این تاریخ در سال 945 میلادی از قلعه به عنوان «لانه مورچه ها» یاد شده است.

در 1027م قلعه در تصرف اسقف ترنتوبود و در قرن 12 توسط نیروهای حکوت اشرافی برای اولین بار قلعه را با نام ”FIRMIAN“نامیدند. در قرن 15 میلادی قلعه به یک قلعه نظامی مستحکم تبدیل و پس از آن با نام "CASTLE FIRMIAN" شناخته شد.

در سال 1996 تیرول شمالی قلعه را خریداری و در سال 1976 قلعه مرمت و به عنوان رستوران بازگشایی گردید. در همین زمان رینولد مسنر(کوهنورد ایتالیایی) اجازه یافت تا موزه کوهنوردی خود را در این قلعه ایجاد کند. این موزه در سال 2006 میلادی به بهره برداری رسید.

کاربری های اختصاص یافته به قلعه پس از تبدیل به موزه

برای حفظ شخصیت ویرانه های مجموعه‌ی دفاعی قلعه، ساختمان موزه ی جدید را پایین تر از سطح بالای دیوارهای پیرامونی، داخل دو برج جنوبی و در ساختمان شرقی قرار داد. تمام ساختارهای جدید به وضوح قابل شناسایی هستند؛ به طور مثال از فلز و مشبک های فلزی استفاده شده است. روبروی ورودی اصلی قلعه ساختمان جدبدی برای فروشگاه موزه، سرویس های بهداشتی و واحد سرایداری تاسیس شد.

             

بخش‌های الحاق شده و جزئیات طرح تبدیل قلعه به موزه